Dlaczego warto wziąć udział w kursie?

Do tej pory odkryłeś liczne oblicza nurkowego świata i poznałeś już cudowną różnorodność, którą nurkowie mogą odkrywać. Od safari w tropikach, na którym mogłeś lepiej wykorzystać czas pod wodą dzięki zaletom nitroksu, po nocne nurkowania w jeziorze, na których mogłeś obserwować niezwykle aktywne raki, aż po długie nurkowanie tylko z twoim partnerem nurkowym, w trakcie którego zwiedziliście wszystkie najpiękniejsze miejsca i bez problemu wróciliście do punktu wyjścia posługując się kompasem. Przed Tobą pozostaje jednak wciąż wiele do odkrycia, a niektóre z tych możliwości otworzą się właśnie na kursie IDF Advanced Open Water Diver. Nurkować można praktycznie wszędzie gdzie jest woda – od górskich jezior, aż po morza pełne prądów. Dzięki temu szkoleniu będziesz mógł doświadczyć nowych rodzajów nurkowania.

Czego się nauczysz?

Na kursie IDF Advanced Open Water Diver nauczysz się planować i wykonywać bezdekompresyjne nurkowania do głębokości 30 metrów. Ponadto, dzięki rozbudowanej części teoretycznej poznasz podstawy planowania nurkowania górskiego, które wymaga stosowania specjalnych zasad dotyczących dekompresji. Poznasz też teorię dotyczącą nurkowania z łodzi oraz w prądach, zarówno tych morskich jak i w rzekach. Twoja wiedza dotycząca różnych metod planowania nurkowania zwiększy się tak, by umożliwić Ci korzystanie w pełni z nowych uprawnień i zwiększonego limitu głębokości.

Czego potrzebujesz by zacząć?

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań

2 w wodach otwartych o łącznym czasie nie mniejszym niż 50 minut

Zakres głębokości :

25 – 30 metrów

Zajęcia teoretyczne:

Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF

Egzamin:

Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Po ukończeniu kursu IDF Advanced Open Water Diver będziesz posiadał wszystkie niezbędne umiejętności oraz wiedzę, które umożliwią Ci planowanie i wykonywanie nurkowań do głębokości 30 metrów.

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

IDF Advanced Open Water Diver jest jednym z najpoważniejszych kroków w twojej karierze nurkowej. Aby zajść tak daleko musiałeś bowiem opanować umiejętności z poprzednich szkoleń, czyli poruszanie się w nocy, nurkowanie na wzbogaconych w tlen mieszaninach oddechowych oraz nawigację.

Zdobycie stopnia AOWD otwiera przed tobą zupełnie nowe możliwości – możesz spróbować nurkowania podlodowego zimą albo też wybrać się na nurkowanie wrakowe.

Potrzebujesz więcej informacji?