Dlaczego warto wziąć udział w kursie?

Nurkowanie głębokie może być bardzo atrakcyjne z wielu względów, pozwala bowiem obejrzeć mniej uczęszczane zakątki raf koralowych, zanurkować na położonych głębiej wrakach, czy też dotrzeć do takich miejsc, w których bywa mało nurków. Kurs IDF Deep Diver przygotuje Cię do planowania i wykonywania nurkowań głębokich zarówno pod względem teoretycznym znajomości procesów, które zachodzą w ciele nurka pod wpływem zwiększonych ciśnień parcjalnych zarówno tlenu, jak i azotu jak również pod względem umiejętności praktycznych.

Czego się nauczysz?

W trakcie zajęć teoretycznych dowiesz się jak planować i wykonywać nurkowania głębokie opierając się na różnych metodach i wybierając podejście, które zapewni największe bezpieczeństwo i komfort nurkowania. Poznasz także podstawy teorii dekompresji, które będą omawiane coraz szerzej i dokładniej na każdym kolejnym etapie zaawansowania, zwłaszcza na szkoleniach z zakresu nurkowania technicznego. W trakcie nurkowań szkoleniowych przećwiczysz reagowanie na rozmaite sytuacje awaryjne i udoskonalisz swoje umiejętności ratownicze. Ponadto przećwiczysz wynurzanie się w toni przy pomocy boi dekompresyjnej.

Czego potrzebujesz by zacząć?

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań

4 nurkowania w wodach otwartych o łącznym czasie nie mniejszym niż 100 minut

Zakres głębokości :

Przynajmniej 2 nurkowania muszą odbyć się w zakresie głębokości 35 – 40 metrów

Zajęcia teoretyczne:

Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF

Egzamin:

Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Kurs IDF Deep Diver uprawnia do planowania i wykonywania nurkowań do głębokości 40 metrów z partnerem o równorzędnych lub wyższych kwalifikacjach.

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Nowe, cenne umiejętności i doświadczenie pozwolą Ci na kontynuowanie swojej kariery nurkowej w coraz trudniejszych i stawiających większe wyzwania warunkach. Kolejnym krokiem może bowiem być podejście do kursu IDF Master Diver, który zamykając ścieżkę rekreacyjną jest jednocześnie pomostem do nurkowań technicznych.

Potrzebujesz więcej informacji?