Dlaczego warto wziąć udział w kursie?

Nurkowanie w konfiguracji bocznej w ostatnich latach zyskało ogromną popularność na całym świecie. To wygodne rozwiązanie, które prawidłowo stosowane znacznie zwiększa komfort nurkowania i ułatwia utrzymanie prawidłowego trymu. Nowe możliwości, ogromna swoboda w poruszaniu się i nowe umiejętności, to tylko niektóre z powodów, dla których warto wziąć udział w szkoleniu IDF Side Mount Diver.

Czego się nauczysz?

W trakcie zajęć teoretycznych dowiesz się jak zbudowane są poszczególne elementy zestawu sidemountowego, poznasz zasady, którymi warto kierować się wybierając odpowiednią konfigurację oraz najbardziej efektywne standardy, które pozwalają poradzić sobie z typowymi problemami. Pod wodą, w czasie nurkowań szkoleniowych opanujesz i udoskonalisz wszystkie nowe umiejętności związane z obsługą butli bocznych. Poznasz wszystkie procedury bezpieczeństwa i przećwiczysz wykonywanie ich pod czujnym okiem swojego instruktora nurkowania IDF, aby poradzić sobie z awariami typowymi dla sidemountu. Ponadto nauczysz się jak udzielać pomocy innemu nurkowi w konfiguracji bocznej, jak go podejmować z dna i holować po powierzchni.

Czego potrzebujesz by zacząć?

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań

4 nurkowania w wodach otwartych o łącznym czasie nie mniejszym niż 100 minut

Zakres głębokości :

Zgodny z aktualnymi uprawnieniami kursanta

Zajęcia teoretyczne:

Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF

Egzamin:

Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Kurs IDF Side Mount Diver uprawnia do nurkowania w dwubutlowym zestawie w konfiguracji bocznej, w systemie partnerskim i do głębokości zgodnej z aktualnymi uprawnieniami.

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Nauczyłeś się jak korzystać z konfiguracji bocznej, zestawu, który zapewnia Ci pełną redundancję czynnika oddechowego. To, podobnie jak uprawnienia IDF Twinset Diver, otwiera ścieżkę do trudniejszych i bardziej zaawansowanych nurkowań – głębokich, technicznych, czy też pod stropem – w jaskiniach, czy we wnętrzach wraków. Jeśli zdecydujesz się jednak pójść drogą nurkowania technicznego, to czeka cię jeszcze szkolenie IDF Advanced Side Mount Diver, które doskonali technikę nurkowania z więcej niż dwoma butlami – aż do pięciu, których będziesz potrzebować jako nurek Full Trimix.

Potrzebujesz więcej informacji?