Dlaczego warto wziąć udział w kursie?

Komfort termiczny jest niebywale istotny z punktu widzenia bezpieczeństwa praktycznie każdego nurka. Nie tylko zwiększa samą przyjemność w nurkowaniu w chłodnej wodzie, ale przede wszystkim pozwala zapobiegać wychłodzeniu, a co za tym idzie hipotermii. Sztywne z zimna palce utrudniają korzystanie ze sprzętu, a silne zmarznięcie często sprawia, że ludzie przestają racjonalnie myśleć. Nie musisz rezygnować z nurkowania wraz z końcem lata lub ograniczać się do egzotycznych wycieczek w ciepłe kraje. Suche skafandry to fantastyczne narzędzie, które pozwala czerpać przyjemność z nurkowania przez cały rok niezależnie od pogody i szerokości geograficznej.

Czego się nauczysz?

W trakcie kursu IDF Dry Suit Diver dowiesz się w jaki sposób właściwie dobrać odpowiedni dla siebie suchy skafander oraz ocieplacz, który zapewni Ci optymalny komfort. Poznasz właściwości różnych rodzajów skafandrów i różnych ocieplaczy oraz metody konserwacji tak, by decyzja podejmowana o wybraniu osobistego zestawu była w pełni świadoma. Ponadto dowiesz się jak wykorzystywać suchy skafander jako zapasowe źródło wyporu, jakie techniki poruszania się będą najskuteczniejsze i w jaki sposób radzić sobie z potencjalnymi problemami, które mogą pojawić się w trakcie nurkowania.

Czego potrzebujesz by zacząć?

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań

2 nurkowania w wodach otwartych o łącznym czasie nie mniejszym niż 50 minut

Zakres głębokości :

Zgodny z aktualnymi uprawnieniami kursanta, aczkolwiek nurkowanie poniżej 10 metrów możliwe jest dopiero po zaprezentowaniu wszystkich przewidzianych standardem umiejętności przez kursanta

Zajęcia teoretyczne:

Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF

Egzamin:

Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Kurs IDF Dry Suit Diver uprawnia do nurkowania z wykorzystaniem suchego skafandra do głębokości wynikającej z posiadanych uprawnień.

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie

Co dalej?

Kurs nurkowania w suchych skafandrach otwiera przed Tobą wiele możliwości związanych z nurkowaniem w zimnych wodach. Możesz teraz śmiało uczyć się nurkowania pod lodem, głęboko poniżej granicy termokliny, czy też w zimnych morzach, na dnie których spoczęło wiele wraków.

Potrzebujesz więcej informacji?