Dlaczego warto wziąć udział w kursie?

Wyobraź sobie, że jesteś na wspaniałym safari w tropikach i przynajmniej cztery razy dziennie nurkujesz, nie mogąc nacieszyć się widokiem raf i egzotycznych ryb. Nurkowania wykonujesz używając sprężonego powietrza, a tym samym z każdym kolejnym nurkowaniem i każdym dniem twój limit bezdekompresyjny staje się coraz krótszy, a nurkowania ograniczone przez gromadzący się w organizmie azot. Istnieje rozwiązanie, które łatwo rozwiąże ten problem – jest nim używanie mieszaniny oddechowej, która zawiera więcej tlenu niż powietrze. To właśnie Nitrox znacznie zwiększy Twoje możliwości w tym zakresie, a nawet jeśli nie nurkujesz aż tak intensywnie, to wciąż będzie lepszym wyborem i ograniczy ilość azotu w Twoim ciele kumulowanego w trakcie nurkowania.

Czego się nauczysz?

Na kursie IDF Nitrox Diver nauczysz się bezpiecznego wykorzystywania mieszanin oddechowych wzbogaconych w tlen. Dowiesz się jak zaplanować swoje nurkowanie nitroksowe, jakie zagrożenia powinieneś wziąć pod uwagę i jak śledzić swoją ekspozycję tlenową. Poznasz wszystkie najważniejsze tajniki dotyczące nurkowania na nitroksie i zagadnienia fizjologiczne, które łączą się z oddychaniem tlenem pod wysokim ciśnieniem parcjalnym. Ponadto, na praktycznej części swoich zajęć nauczysz się jak udzielić pomocy nurkowi, który doznał ataku toksyczności tlenowej.

Czego potrzebujesz by zacząć?

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań

2 nurkowania

Zakres głębokości :

Zgodny z aktualnymi uprawnieniami kursanta, a także limitami wynikającymi z ograniczeń gazowych

Zajęcia teoretyczne:

Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF

Egzamin:

Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Kurs IDF Nitrox Diver uprawnia cię do nurkowania na wzbogaconych w tlen mieszaninach oddechowych, które zawierają nie więcej niż 40% tlenu.

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Kurs IDF Nitrox Diver jest jednym z kursów, które umożliwiają przystąpienie do szkolenia IDF Advanced Open Water Diver. To jednak nie wszystko, bowiem wiedza, którą zdobędziesz w trakcie szkolenia, podobnie jak umiejętności ratownicze, przydadzą Ci się także i na dużo dalszych etapach Twojej podwodnej przygody. Mieszaniny oddechowe, które zawierają więcej niż 40% tlenu są bowiem wykorzystywane w nurkowaniach technicznych, umożliwiających poruszanie się poza limitami bezdekompresyjnymi.

Potrzebujesz więcej informacji?