IDF jest dynamicznie rozwijającą się federacją, obecną w wielu krajach na świecie.

Jeżeli jesteś instruktorem nurkowania, prowadząc szkolenia kierujesz się profesjonalizmem, bezpieczeństwo jest dla Ciebie najwyższym priorytetem, chciałbyś zoptymalizować koszty jakie ponosisz opłacając składki, zamawiając materiały i certyfikaty dla swoich kursantów, powinieneś rozważyć współpracę z IDF – daj sobie szansę na sukces, skontaktuj się z nami i dowiedz się jaką mamy dla Ciebie ofertę!

Najczęściej zadawane pytania.

Wszystkie uprawnienia zostaną przeniesione jeśli mają swoje odpowiedniki w IDF. Jeżeli system IDF nie przewiduje danego stopnia, a kolejny (wyższy) w IDF przyznaje znacząco wyższe uprawnienia wymagane jest dodatkowe szkolenie.

IDF posiada instruktorów na całym świecie, kursy IDF odbywają się na całym świecie i nie jest znany przypadek odmówienia nurkowi IDF uznania jego uprawnień. System IDF został uznany przez DAN i kursanci nie mają problemów z ubezpieczeniem się w największej światowej agencji ubezpieczeniowej dla nurków.

Nurkowie IDF bez przeszkód kontynuują szkolenia w wielu innych federacjach.

Można kontynuować szkolenie w IDF, a sposób uznania uprawnień opisuje w szczegółach tabela znajdująca się w Standardach Szkolenia.

W trosce o poziom szkolenia wymagane jest aby każdy kursant posiadał własny, indywidualny podręcznik. Podręczniki IDF, będące jednymi z najlepszych pozycji dydaktycznych na rynku oferowane są w na tyle przystępnych cenach, by ich zakup nie nadwyrężał domowego budżetu.

Jednym z elementów misji IDF jest podnoszenie jakości szkolenia nurków na całym świecie, co realizowane jest poprzez tworzenie wysokiej jakości materiałów szkoleniowych. Konsekwencją tego jest fakt, że osoby niebędące instruktorami IDF mogą nabywać i stosować podręczniki IDF w trakcie prowadzonych przez siebie szkoleń.

Roczna składka instruktorka wynosi 350 PLN.

Divemasterzy są zwolenieni z wnoszenia rocznej składki do IDF.

Cross-over może przeprowadzić każdy IDF Staff Instructor oraz IDF Course Director.

O koszcie cross-overu decyduje instruktor prowadzący.

Potrzebujesz więcej informacji?