Jak wygląda kurs?

Kurs IDF Assistant Instructor stanowi część wstępną szkolenia IDF Scuba Diving Instructor i zazwyczaj jej wraz z nim realizowany w jednym cyklu szkoleniowym. Absolwent kursu asystenta, jako tzw. „instruktor nadzorowany”, zdobywa w jego toku obszerną wiedzę z zakresu dydaktyki nauczania nurkowania osób początkujących, co pozwala mu uczestniczyć w trakcie prowadzonych szkoleń, podnosząc jednocześnie maksymalną ilość kursantów jaką instruktor może zabrać pod wodę.
W trakcie szkolenia teoretycznego dowiesz się m.in. w jaki sposób skutecznie przeprowadzać zajęcia teoretyczne i praktyczne, jak dobierać i łączyć metody szkoleniowe, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach oraz budować swój wizerunek profesjonalnego nauczyciela nurkowania. Na tym etapie to Twój instruktor będzie wykładowcą, Ty zaś słuchaczem.
W części praktycznej nauczysz się nadzorować osobę uczącą się dopiero nurkować i udzielać jej instruktażu – zarówno pod wodą jak i na Sali wykładowej. Na tym etapie to Ty wcielisz się w rolę szkoleniowca, Twój instruktor zaś będzie pozorował rolę kursanta, popełniając typowe dla początkujących błędy i zadając typowe dla nich pytania.

Czego potrzebujesz by zacząć?

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Po ukończeniu kursu będzie uprawniony do prowadzenia pod nadzorem instruktora zajęć teoretycznych i praktycznych w ramach programów:

Potrzebujesz więcej informacji?