Dlaczego warto wziąć udział w kursie?

Kurs IDF Master Diver jest pomostem, który łączy ze sobą nurkowanie rekreacyjne z technicznym, zamykając jedną ścieżkę otwiera jednocześnie drzwi do drugiej, ciekawszej, głębszej, wymagającej od nurka zdecydowanie więcej zarówno umiejętności jak i pokory przed bezkresem głębi. Nurkowie ze stopniem IDF Master Diver zyskują wiedzę i umiejętności w zakresie planowania i wykonywania nurkowań do 50 metrów głębokości i z ograniczoną dekompresją na gazie plecowym. Nurkowania takie umożliwiają odwiedzenie miejsc, które są poza zasięgiem większości nurków rekreacyjnych, a tym samym atrakcyjnych i niemalże dziewiczych. Jeżeli czujesz się nieswojo na popularnych, zatłoczonych miejscach nurkowych, gdzie ilość nurków konkuruje z ilością ryb, szukając spokoju i bezkresu Wielkiego Błękitu zejdź bezpiecznie wraz ze swoim Instruktorem IDF głębiej w otchłanie, które są dostępne dla mniej niż jednego promilla ludzkości.

Czego się nauczysz?

W trakcie kursu IDF Master Diver dowiesz się jak bezpiecznie zaplanować nurkowanie na 50 metrów posługując się różnymi metodami, od obliczeń z wykorzystaniem tabel, po metody nazywane „planowaniem w locie” aż po programy komputerowe. Dowiesz się także jak w procesie planowania uwzględnić zapas gazu, który w razie sytuacji awaryjnej umożliwi bezpieczne wynurzenie Tobie i twojemu partnerowi nurkowemu. Ponadto nauczysz się stosowania różnych metod poszukiwawczych oraz wydobywania z dna nawet dużych i ciężkich przedmiotów przy użyciu specjalistycznych technik i narzędzi.

Czego potrzebujesz by zacząć?

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań

6 nurkowań w wodach otwartych o łącznym czasie nie mniejszym niż 240 minut

Zakres głębokości :

Przynajmniej 2 nurkowania muszą odbyć się w przedziale głębokości między 45 – 50 metrów

Zajęcia teoretyczne:

Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF

Egzamin:

Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Po ukończeniu kursu zyskasz uprawnienia umożliwiające nurkowanie do głębokości 50 metrów z ograniczoną dekompresją na gazie plecowym z partnerem o równorzędnych lub wyższych kwalfikacjach.

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Ukończenie kursu IDF Master Diver otwiera wiele możliwości wszystkim ambitnym adeptom nurkowania. Umożliwia on bowiem rozpoczęcie szkoleń z zakresu nurkowania technicznego, jaskiniowego oraz zawodowego.

Potrzebujesz więcej informacji?